LEGION◊ KELIO ENDOPROTEZAS

EFEKTYVUS SPRENDIMAS, GIMĘS IŠ GAUSIŲ KLINIKINIŲ TYRIMŲ

KELIO SĄNARIO keitimas

Kelio sąnarys yra vienas iš sudėtingiausių sąnarių žmogaus organizme. Ši dalis atlaiko didelį krūvį, kai einame, bėgam, šokame ar šokinėjame. Keliai ne tik lankstosi, taip leisdami mums judėti, bet ir drauge su raumenimis, raiščiais bei minkštaisiais audiniais laiko mūsų svorį ir sugeria smūgius (amortizuoja). Kad ir ką mes veikiame sėdime, lipame laiptais ar tiesiog einame, kelio sąnariai sunkiai dirba.  Kelį sudaro keturios pagrindinės dalys: kaulai, raiščiai, kremzlės, sausgyslės. Kuomet susidėvi kremzlės, dengiančios du sąnaryje judančius kaulus, šie pradeda vienas į kitą trintis, taip sukeldami skausmą ir mažindami judėjimo amplitudę. Kuomet vaistai nepadeda ir liga smarkiai progresuoja, atliekamas kelio sąnario endoprotezavimas Kelio sąnario keitimas, arba endoprotezavimas, yra invazinė procedūra, kurios metu susidėvėję kelio sąnario paviršiai keičiami dirbtiniais implantais. Operacijos metu apatinė šlaunikaulio dalis keičiama metaliniu implantu, o viršutinė blauzdikaulio dalis keičiama plastiko arba metalo komponentais.  Operacijos tikslas – grąžinti pacientui sąnario funkciją ir mobilumą, pašalinti diskomfortą ir skausmą bei užtikrinti gerą ilgalaikį rezultatą, taip suteikiant pacientui galimybę grįžti į normalų kasdienį gyvenimą. Laikantis atitinkamo tausojamojo režimo bei vadovaujantis gydytojo nurodymais, endoprotezas tarnauja daugelį metų, o patentuota VERILAST◊ technologija (OXINIUM◊ lydinio technologija ir itin aukštos molekulinės masės polietilenas XLPE) užtikrina ir puikų biologinį suderinamumą.

Kelio sąnario operacija

Endoprotezavimas, tai operacija, skirta pakeisti ne visą kelio sąnarį, bet tik pažeistas dalis: kremzlę ir susidėvėjusius kaulų paviršius. Tokia operacija trunka apie kelias valandas, tačiau reali operacijos trukmė priklauso nuo sąnario būklės. Jos metu atliekama 620 cm pjūvis, pašalinami susidėvėję paviršiai ir įstatomi implantai. Kelio sąnarys po protezavimo ir reabilitacijos nepriekaištingai funkcionuoja, pacientui grąžina mobilumą, aktyvų gyvenimą ir pašalina skausmą. 

Kelio sąnario endoprotezavimas

Pacientui gali būti paskirtas dalinis arba viso kelio endoprotezavimas. Dalinis kelio sąnario keitimas reikalingas tuomet, kai yra susidėvėjusi tik viena kelio sąnario dalis. Dalinis endoprotezavimas leidžia išvengti viso kelio protezavimo, kuomet jis nėra būtinas. Jeigu kelio sąnarys yra visiškai susidėvėjęs, pacientui gali būti skiriamas viso kelio endoprotezavimas. Operacijos metu pašalinamos susidėvėjusios dalys, o jų vietoje specialiu cementu tvirtinami mechaniniai implantai. Naudojami kokybiški kompanijos „Smith & Nephew“ sąnarių endoprotezo sistema. „Smith & Nephew“ implantai grąžina pacientui judėjimo laisvę, be to atitinka ne tik paciento lūkesčius, bet ir pateisina chirurgų poreikius.
Paslaugos kaina
Kelio sąnario keitimo kaina yra individuali ir priklauso ne tik nuo paciento būklės (kelio sąnario pažeidimo lygio), bet ir endoprotezo techninių savybių, komponentų medžiagiškumo, komplektacijos ir kitų būtinų operacijai priemonių kiekio. Pacientams, kuriems paskirtas kelio sąnario endoprotezavimas, reikia nepamiršti, jog operacija gali būti kompensuojama valstybės – Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Todėl būtina prašyti gydytojo ortopedo užregistruoti prašymą pacientui skirti kompensuojamą sąnario endoprotezą Valstybinės ligonių kasos tinklalapyje. Taip pat svarbu pabrėžti, jog pacientas gali pasirinkti norimą gydymo įstaigą, kurioje bus atliekama procedūra. Jeigu pacientas operacijos kaštus padengė savo lėšomis, jis gali kreiptis dėl išlaidų kompensacijos. Daugiau informacijos čia.
Pooperacinis periodas
Protezavimas yra pirmas žingsnis į sėkmingą rezultatą. Nepriekaištingai atlikus operaciją, paciento laukia ne mažiau svarbi gijimo dalis. Gijimo procesas turi lemiamą reikšmę galutinei paciento savijautai, implanto prigijimo rizikų suvaldymui, judėjimo amplitudei bei gyvenimo kokybei.  Visų pirma, svarbu vadovautis gydytojo-chirurgo rekomendacijomis: prižiūrėti žaizdą (kas tam tikrą laiką valyti, perrišti), nevengti lankstyti kojos per kelio sąnarį, riboti fizinį krūvį.  Atėjus laikui, ypatingai svarbu reguliariai atlikti kinezeterapeuto paskirtas mankštas, stebėti savo savijautą jų metu ir pranešti gydytojui, jei pajuntate nepageidaujamą efektą. Įprastai į normalų gyvenimą pacientai grįžta po kelių mėnesių, tačiau pilną judėjimo laisvę susigrąžina po ilgesnio laikotarpio.

KELIO SĄNARIO ENDOPROTEZO SISTEMA
LEGION◊ + VERILAST◊

GAUSUS KLINIKINIŲ
TYRIMŲ PAGRINDAS

ATSPARUMAS
KOROZIJAI

SISTEMOS
LANKSTUMAS

KELIO SĄNARIO
TECHNOLOGIJA

GAUSUS KLINIKINIŲ
TYRIMŲ PAGRINDAS

ATSPARUMAS
KOROZIJAI

SISTEMOS
LANKSTUMAS

KELIO SĄNARIO
TECHNOLOGIJA

Kampanija „Smith & Nephew“ (remiantis pasaulinės klasės GENESIS II dizainu ir beveik 20 metų apimančiais klinikiniais tyrimais) sukūrė LEGION◊ kelio sąnario endoprotezo sistemą. Ši sistema skirta tam, jog operacijos metu pacientas būtų užtikrintas, jog net ir iškilus nenumatytiems sunkumams chirurgas turės lankstų komponentų pasirinkimą ir parinks geriausiai tinkantį, kuris atitiks aukščiausius paciento lūkesčius ir tiksliai atstatys kelio sąnario funkciją.

KELIO ENDOPROTEZAS LEGION◊

ODEP – „Ortopedijos duomenų vertinimo grupės“ (Jungtinė Karalystė) artroplastikos implantų vertinimo sistema. Reitingas yra pagrįstas turimos literatūros ir tyrimų rezultatais. Daugiau apie šio endoprotezo reitingą: https://www.odep.org.uk/product.aspx?pid=9425

Australijos sąnarių endoprotezų registro (2020 m.) duomenimis nustatyta, jog po 5 metų bendras implanto išlikimo procentas siekia daugiau nei 96.9 %.

Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso, Šiaurės Airijos ir Meno salos) (2019 m.) duomenimis nustatyta, jog po 5 metų bendras implanto išlikimo procentas siekia daugiau nei 97.8 %.

GAUSUS KLINIKINIŲ TYRIMŲ PAGRINDAS

Kampanija „Smith & Nephew“ turi ilgą ir turtingą istoriją medicinos srityje, apimančią daugiau kaip 150 metų. Kompanija pagamino daug produktų, kurie demonstruoja įrodytą efektyvumą. Remiantis pasaulinės klasės GENESIS II dizainu ir beveik 20 metų apimančiais klinikiniais tyrimais, buvo sukurta nauja LEGION◊ kelio sąnario endoprotezo sistema.

GENESIS II klinikiniai rezultatai (po 15–17 metų implantavimo): 1989 m. GENESIS II kelio procedūros buvo nuosekliai studijuotos. Nustatyta, jog minimaliame 15 metų laikotarpyje implantas pasižymėjo puikiu tarnavimo laiku – 98,1 %.

GENESIS II: Sisteminė klininkinių tyrimų literatūros apžvalga. Remiantis jos duomenimis po 5 metų vidutinis GENESIS II endoprotezo tarnavimo laikas siekė 99,5 %, po 7 metų – 99,9 %, o po 9 metų – 98,8 %.

• Žemas revizijų dažnis (po 11,9 metų stebėjimo).
• Apima 19 tyrimų ir 2656 kelio operacijas.

Australijos ortopedų asociacijos nacionalinis sąnarių keitimo registras (2014 m.). 10 metų trukęs tyrimas (apimantis 5 vietas ir 138 pacientus) pademonstravo puikius rezultatus: LEGION◊ kelio endoprotezo tarnavimo laikas siekia daugiau nei 98,60 %. O dviejų metų tarpiniai rezultatai parodė tik 2 revizijas (viena infekcija ir girnelės trakštelėjimas).

BIOLOGINIS SUDERINAMUMAS: JAUTRUMAS METALUI 

Metalų jonai yra pakankamai dažna problema, su kuria susiduria pacientai, kuriems buvo atliktos kelio sąnario endoprotezavimo operacijos. Dažnu atveju kobaltas, chromas ir nikelis yra traktuojami kaip alergenai. Kai kuriais atvejais, jautrumas vienam ar daugiau alergenų priveda prie pakartotinės operacijos.Parinkdami tinkamą implantą, chirurgai turėtų numatyti kiekvieno implanto sudėtį ir įvertinti jo suderinamumą su pacientu. Apsispręsti gali padėti VERILAST◊ technologija, kuri apima OXINIUM◊ lydinį. Palyginus su kobalto chromo lydiniu, savo sudėtyje OXINIUM◊ lydinys turi ypač mažai metalų, galinčių sukelti alergines reakcijas: kobalto (<0,002 %), chromo (<0,02 %) ir nikelio (<0,0035 %). 

SISTEMOS LANKSTUMAS

LEGION◊ sistema yra pakankamai lanksti spręsti įvairius iššūkius ir supaprastinti sprendimų (operacijos metu) priėmimą operatyviai. Sistemos LEGION◊ instrumentai suteikia galimybę pereiti nuo komponento, išsaugančio kryžminius raiščius, iki pilno šarnyrinio varianto panaudojimo.

Pacientų operacijos metu su šiuolaikiniais kelio implantais iškyla įvairūs scenarijai. Netgi ypač kruopščai pasiruošus prieš operaciją, jos metu atvėrus žmogaus kelį gali prireikti skubiai priimti papildomą operacijos sprendimą. Dėl šios priežasties reikalinga sistema, kuri būtų lanksti: turėtų keletą galimų būdų bei komponentų, kurie yra atidalomi, naudojami ir pritaikomi pagal poreikį bei paciento anatomiją, kaip optimaliausias sprendimas.

ŽEMAS NUSIDĖVĖJIMO LYGIS

Šiuolaikiniai pacientai yra vis labiau aktyvesni, dėl to keičiant kelio sąnarį tikimasi, jog jis galės ne tik patirti didesnį krūvį, bet ir  išvengs nusidėvėjimo. Jaunų ir aktyvių pacientų funkcinis kelio endoprotezo ilgaamžiškumo poreikis yra 10 kartų didesnis nei numatomas tradicinių implantų paviršių.

VERILAST◊ technologija, sukurta „Smith & Nephew“ kompanijos, yra vienintelė sąnarinio paviršiaus technologija su rezultatais, kurie apima 45 milijonų ciklą in-vitro tyrimų sąnarinio paviršiaus imitaciniame teste, panaudojant LEGION◊ pirminio kelio sąnario endoprotezo sistemą. Tai reiškia, kad kelio sąnario pakeitimas gali pagerinti nusidėvėjimo efektyvumą, o jei endoprotezas implantuojamas anksčiau, tai gali atkurti paciento aktyvų gyvenimo būdą.

OXINIUM◊ LYDINIO ŠLAUNIKAULINIS KOMPONENTAS IR POLIETILENINIS INTARPAS XLPE: VERILAST◊

NUSIDĖVĖJIMO LYGIS

Atlikus 45 milijonų (likęs judesių kiekis, įvertinus vidutinę gyvenimo trukmę) ciklų testą, rezultatai parodė minimalų VERILAST◊ paviršiaus nusidėvėjimą.

ATSPARUMAS KOROZIJAI

Atlikti tyrimai parodė, jog „Oxinium“ technologija palieka mažiausiai nusidėvėjusios medžiagos dalelių. Taip pat yra mažiau toksiška ir nesukelia uždegimų.

IŠSKIRTINIS TVIRTUMAS

Ypatinga patentuota technologija leidžia išvengti keramikiniams protezams būdingų įtrūkimų, sluoksniavimosi ir girgždėjimo.

PUIKUS BIOLOGINIS SUDERINAMUMAS

Patentuotame „Oxinium“ lydinyje naudojamas sumažinitas nikelio kiekis, dėl to endoprotezas tinka net tiems pacientams, kurie yra jautrūs metalui.

NUSIDĖVĖJIMO LYGIS

ATSPARUMAS
KOROZIJAI

IŠSKIRTINIS TVIRTUMAS

PUIKUS BIOLOGINIS SUDERINAMUMAS*

1. National Joint Registry, 17th Annual Report 2020, https://reports.njrcentre.org.uk/Portals/0/PDFdownloads/NJR%2017th%20Annual%20Report%202020.pdf
2. Australian Orthopaedic Association National Joint Replacement Registry, Annual Report 2020, https://aoanjrr.sahmri.com/documents/10180/689619/Hip%2C+Knee+%26+Shoulder+Arthroplasty+New/6a07a3b8-8767-06cf-9069-d165dc9baca7
3. R. Papannagari, G. Hines, J. Sprague and M. Morrison, “Long-term wear performance of an advanced bearing knee technology,” ISTA, Dubai, UAE, Oct 6-9, 2010.
4. A. Parikh, P. Hill, V. Pawar and J. Sprague, “Long-term simulator wear performance of an advanced bearing technology for THA,” Orthop Res Soc, San Antonio, TX, Jan 26-29, 2013, 1028.
5. Niki, Yasuo et al. “Screening for symptomatic metal sensitivity: a prospective study of 92 patients undergoing total knee arthroplasty.” Biomaterials 26 (2005) 1019–1026
6. Nasser, S. “Biology of foreign bodies: tolerance, osteolysis, and allergy”, Total Knee Arthroplasty, J. Bellemans, M.D. Ries, and J. Victor (eds.), Springer Verlag, Heidelberg, Germany, 2005, pp.343-352.
7. Granchi, Donatella et al. “Sensitivity to implant materials in patients with total knee arthroplasties.” Biomaterials 29 (2008) 1494-1500
8. Hallab, Nadim et al. Metal Sensitivity in Patients with Orthopaedic Implants, The Journal of Bone & Joint Surgery, Vol 83-A No. 3. March 2001 p428-436
9. H. M. J. McEwen, P. I. Barnett, C. J. Bell, R. Farrar, D. D. Auger, M. H. Stone and J. Fisher, The infl uence of design, materials and kinematics on the in vitro wear of total knee replacements, J.
Biomech, 2005;38(2):357-365.
10. Ref: DePuy Attune 510 K Document K101433 Dec 10, 2010
11. Ref: Smith & Nephew OR-07-176
12. Ref: Smith & Nephew OR-12-129
13. Australian Orthopaedic Association National Joint Replacement Registry Annual report. Adelaide: AOA; 2012.

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt