You are currently viewing SĄNARIŲ SKAUSMAS NAKTĮ:

SĄNARIŲ SKAUSMAS NAKTĮ:

SĄNARIŲ SKAUSMAS NAKTĮ:

KODĖL JIS ATSIRANDA?

Neretai žmonės, turintys problemų su sąnariais, sąnarių skausmą jaučia net ir naktį, ramybės būsenoje. Negana to, daugeliui sąnarių skausmas naktį paūmėja. Šio fenomeno priežastis aiškinasi viso pasaulio mokslininkai, tačiau atsakymas – nevienareikšmis.

Kelio sąnario skausmas naktį

Išsiaiškinta, jog įprastai nuo 11 valandos vakaro iki 4 valandos ryto pasiekiamas sąnarių skausmo pikas. Manoma, jog tai gali lemti įvairūs veiksniai, tačiau nėra nustatyta, kas konkrečiai lemia didėjantį skausmą.

Gydytojai ir mokslininkai turi kelias teorijas, kodėl kelio sąnario ir kitų sąnarių skausmas naktį didesnis nei dieną. Viena jų teigia, jog tam tikrą vaidmenį atlieka cirkadinis kūno ritmas – vidinis mūsų laikrodis.

Kelių skausmą patiriančių žmonių organizmas naktį mažiau išskiria uždegimą slopinančio kortizolio, todėl padidėja sąnarių skausmas. Greta gali vykti dar vienas procesas – uždegimą slopinančių citokinų kiekio mažėjimas, kurį skatina didesnis melatonino ir prolaktino kiekis.

Mokslininkai taip pat randa sąsajų tarp nemigos ir didesnio sąnarių skausmo naktį. Pasak tyrimų, daugiau nei pusė artritu sergančių ir sąnarių skausmą patiriančių žmonių jaučia nemigos simptomus: sunkiau užmiega, miego periodai yra trumpesni,  skundžiasi prasta miego kokybe ir patiria nesklandumų dieną dėl neišsimiegojimo.

Nemiga ir sąnarių skausmas veikia vienas kitą abipusiai: dėl skausmo gali kilti nemiga, tačiau ir nemiga gali didinti skausmą.

Taip pat manoma, jog sąnarių skausmas naktį gali padidėti, jei:

  • skausmas prasideda iki einant miegoti,
  • sąnarius spaudžia kelių pagalvė arba čiužinys,
  • prieš miegą vartojamas kofeinas arba alkoholis.

Kodėl skauda klubo sąnarius naktį?

Klubo sąnario skausmas yra ne mažiau varginantis nemalonumas nei kelių skausmas. Tiek klubų, tiek kelių skausmo padidėjimo naktį priežastys nėra iki galo išsiaiškintos. Abiem atvejais manoma, jog tai gali lemti cirkadinis kūno ritmas, citokinų kiekio mažėjimas ir (arba) nemiga.

Kaip bebūtų, klubo sąnario skausmas gali kilti ir dėl kitų priežasčių, kurias nustatyti gali padėti gydytojas. Pajutus, jog skausmas naktį paūmėjo ir tai trikdo normalų miego ritmą (arba atvirkščiai), rekomenduojama kreiptis į medicinos specialistus.

Kaip sumažinti sąnarių skausmą naktį?

Tam tikrais atvejais sąnarių skausmą galima valdyti. Jaučiant skausmo paūmėjimą naktį, pirmiausiai rekomenduojama susitvarkyti miego režimą: eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, miegoti bent 6 val. ir valandą iki einant miegoti nespoksoti į ekranus – televizoriaus, telefono ir pan.

Jeigu sportuojate ar vykdote kineziterapinę programą, siūloma tai daryti vėliausiai keturias valandas iki miego. Po fiziškai aktyvios veiklos kūnui reikia laiko atsigauti ir nurimti. Tas pats galioja su maistu – tarp paskutinio maitinimosi ir miego turi būti maksimaliai didelis laiko tarpas. Vakare valgykite mažiau kaloringą ir lengvai virškinamą maistą, pasirūpinkite subalansuota ir pilnaverte mityba.

Dieną venkite pietų miego, o vakare – alkoholio, kofeino ir nikotino. Geriausia, jei šių medžiagų kūnas negautų apskritai.

Norint pagerinti miego kokybę, siūloma vakare pagulėti karštoje vonioje su atsipalaiduojančiais eteriniais aliejais ir druskomis arba išmėginti meditaciją. Šios veiklos padės kūnui ir protui nurimti bei atsipalaiduoti.

Pasirūpinkite, kad naktį miegamasis būtų aklinai tamsus, pro langus nepatektų jokia šviesa, kuri trikdytų jūsų miegą. Prieš einant miegoti miegamąjį pravėdinkite, jis turi būti kiek vėsesnis nei kitos patalpos.

Galiausiai pasirūpinkite kokybiškais ir patogiais čiužiniu bei pagalvėmis. Kartais vien netinkamas lovos sąstatas gali lemti prastą miego kokybę ir padidėjusį sąnarių skausmą. Rinkdamiesi čiužinį bei pagalvę, patarimo prašykite profesionalių konsultantų. Jiems būtinai paminėkite skaudančių sąnarių problemą.

Nuotraukų šaltinis Shutterstock.

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt