SUSIGRĄŽINKITE MOBILUMĄ

SU BENE GERIAUSIA KLUBO KEITIMO SISTEMA, KURIĄ GALITE RASTI

KLUBO SĄNARIO keitimas

Judėjimas kiekvieno žmogaus gyvenime užima svarbią dalį, todėl net menkiausias sutrikimas, trukdantis nevaržomai judėti, smarkiai apkartina gyvenimą. Vienas tokių sutrikimų klubo sąnario susidėvėjimas.

Klubo sąnariai atlieka dvejopą funkciją mobilumo ir stabilumo. Pirmiausia, jie leidžia judėti pirmyn ir atgal, į šonus bei suktis. Antra, klubai amortizuoja smūgius į viršutinę kūno dalį, o tai žmogaus organizmui gyvybiškai svarbu. Laikui bėgant, sąnarius dengiantis kremzlinis audinys nusidėvi, sąnarys tampa skausmingas ir sustingęs, todėl neretai vienintele gydymo priemone tampa endoprotezavimas klubo sąnario keitimas.

Operacijos metu pažeista sąnario galva (viršutinio šlaunikaulio galas) pakeičiama implantu, o dubenkaulio duobė (sąnarinė įduba, gūžduobė) suformuojama iš naujo. Operacija pacientą išlaisvina nuo kasdienio skausmo ir mobilumo sutrikimų. Naujas klubo sąnarys sugrąžina judėjimo laisvę, darbingumą bei didina gyvenimo kokybę.

KLUBO SĄNARIO OPERACIJA

Endoprotezavimas taikomas tuomet, kai gydymas kineziterapija ar vaistais nebėra efektyvus. Operacija būtina, kai klubo sąnarį gaubianti sąnarinė kremzlė sudyla iki kaulo paviršiaus tokia būklė kelia skausmą, diskomfortą, mažina sąnarių mobilumą.

Įprasta manyti, jog klubo sąnario kremzlės dilimas nustatomas tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau dėl genetinių ypatumų, ypač aktyvaus gyvenimo būdo, pavyzdžiui, profesionalaus sporto, nutukimo, traumų ar kitų priežasčių, protezavimas taikomas ir jauniems pacientams.

Operacijos tikslas – grąžinti pacientui sąnario funkciją ir mobilumą, pašalinti diskomfortą ir skausmą, bei užtikrinti gerą ilgalaikį rezultatą, taip suteikiant pacientui galimybę grįžti į normalų kasdienį gyvenimą.

Endoprotezavimas šiuo metu yra vienintelis patikimas būdas grąžinti sąnariui mobilumą ir panaikinti skausmą. Operacijos rekomenduojama neatidėti ir atlikti vos pasiūlius chirurgui. Negydoma liga ne tik kelia skausmą, blokuoja sąnario judesį, bet ir ilgainiui sukelia šlūbčiojimą, žaloja stuburą, o pažeista koja gali net sutrumpėti. 

Neretai vyresnio amžiaus pacientai pabūgsta operacijos: bijo procedūros, galimų komplikacijų ar nesėkmingo rezultato. Tačiau tokie pacientai, nuolat vartodami nuskausminamuosius ar varstydami masažistų duris, tik dar labiau sau kenkia. 

Endoprotezavimas sėkmingas daugiau nei 90 % visų pacientų ir yra laikomas vienas geriausių praėjusio amžiaus pabaigos chirurginių sprendimų.

KLUBO SĄNARIO ENDOPROTEZAVIMAS

Klubo sąnario keitimas užtrunka apie kelias valandas. Operacijos metu atliekamas 2030 cm ilgio pjūvis ir endoprotezas (implantas) įstatomas vietoj nusidėvėjusio viršutinio šlaunikaulio. Dubenkaulio gūžduobė, kurioje juda šlaunikaulio galva, iš naujo formuojama: frezuojama jos forma ir įstatomas naujas dirbtinis klubo sąnarys.

Endoprotezas ir jo komponentai tvirtinami mechaniniu būdu. Taip implantai suauga su kaulu, užtikrindami natūralų tvirtumą. Implantai gaminami iš metalo lydinio ir polietileno. Šios medžiagos ne tik puikiai biologiškai dera su žmogaus organizmu, bet ir tarnauja daugelį metų. 

Įprastai po operacijos pacientai gydymo įstaigose praleidžia nuo vienos iki dviejų savaičių. Kuomet intensyvi medikų priežiūra nebėra reikalinga, pacientai išleidžiami savarankiškai tęsti gydymo namuose ir reabilitacijoje.

Tiesa, nereikėtų išsigąsti, jeigu po operacijos gydytojas patartų judėti su ramentais, vaikštynėmis ar lazdele ​​– tai visiškai normali ir įprasta praktika, padedanti tinkamai sugyti implantui ir apsauganti naują sąnarį nuo per didelio krūvio. Be to, pirmosiomis dienomis pacientai yra mokomi taisyklingai vaikščioti bei judėti, todėl svarbu įsiklausyti į gydytojų rekomendacijas.

PASLAUGOS KAINA

Klubo sąnario keitimo operacijos kaina priklauso nuo daugelio faktorių: reikalingas pilnas klubo sąnario protezavimas ar tik dalinis (tai nuspręsti gali tik sveikatos specialistas), kokios yra klubo sąnario endoprotezo techninės savybės (naudojama medžiaga bei lydinys atskiriems komponentams), kokia sąnario komponentų komplektacija, papildomų priemonių kiekis.

Atkreipiame dėmesį, kad sąnario keitimo paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis (PSDF). Norintys gauti PSDF lėšomis kompensuojamą endoprotezą, turi kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje gydytojas ortopedas traumatologas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, užpildys ir užregistruos prašymą skirti kompensuojamąjį sąnario endoprotezą VLK informacinėje sistemoje. Vėliau VLK tinklalapyje pacientas galės pasitikrinti savo vietą sąnarių endoprotezų eilėje. Be to, svarbu žinoti, kad pacientas gali pats pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje jam bus atlikta sąnario keitimo operacija ir paskirtas sąnarys. Pacientai, įsigiję sąnario endoprotezą savo lėšomis, gali užpildyti specialų prašymą ir gauti nustatyto dydžio įsigijimo išlaidų kompensaciją. Daugiau informacijos čia.

SVEIKIMAS

Vien klubo sąnario keitimas sėkmingam rezultatui nėra pakankamas. Ne ką mažiau svarbus paciento indėlis į pooperacinį laikotarpį. Tam būtina klausyti gydytojo chirurgo ir kineziterapeuto rekomendacijų: nustatytu laiku atlikti mankštą, reguliariai lankytis pas specialistus, neskubėti su dideliu fiziniu krūviu.

Po operacijos pacientams skiriamas reabilitacinis gydymas, kuris yra esminis gijimo periodas. Pacientui sudaromas individualus reabilitacijos planas, kuriame galima išvysti įvairių procedūrų ir fizinių užsiėmimų. 

Reabilitacijos laikotarpis priklauso nuo sveikimo tempo, paciento sveikatos būklės ir jo indėlio į atsistatymą. Tačiau įprastai į sėdimą darbą pacientai grįžta po kelių savaičių, o į fizinį darbą – jau po kelių mėnesių.

Visiškas sugijimas gali užsitęsti iki metų. Gijimo metu bei sugijus svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų. Pajutus nemalonius pojūčius, skausmą ar mobilumo sutrikimus, būtina nedelsiant apie tai pranešti savo gydytojui. Daugiau apie pooperacinį laikotarpį sužinoti galite čia.

ATEITIS

Visiškai prigijus implantui, pacientas gyvena įprastą gyvenimą. Nebelieka skausmų, nėra taikomi fiziniai apribojimai. Pacientas nejunta skirtumo tarp sveiko klubo sąnario ir protezo, todėl gali džiaugtis kokybišku ir pilnaverčiu gyvenimu: vaikščioti, šokti, sportuoti, slidinėti ar keliauti.

Laikantis atitinkamo tausojamojo režimo bei vadovaujantis gydytojo nurodymais, endoprotezas tarnauja daugelį metų, o patentuota VERILAST◊ technologija (lydinio galvutė OXINIUM◊ ir polietileninis intarpas XPLE) užtikrina puikų biologinį suderinamumą. Profesionalių gydytojų patirtis ir kokybiški implantai leidžia džiaugtis sėkmingais rezultatais ir itin maža komplikacijų rizika.

KLUBO SĄNARIO ENDOPROTEZO SISTEMA
POLARSTEM + VERILAST◊ + R3 arba REFLECTION

GREITAS
ĮAUGIMAS Į KAULĄ

ATSPARUMAS
KOROZIJAI

NĖRA ALERGINIŲ
SAVYBIŲ

NR. 1 KLUBO SĄNARIO
TECHNOLOGIJA

GREITAS
ĮAUGIMAS Į KAULĄ

ATSPARUMAS
KOROZIJAI

NĖRA ALERGINIŲ
SAVYBIŲ

NR. 1 KLUBO SĄNARIO
TECHNOLOGIJA

„Smith & Nephew“ šlaunikaulio stiebas „Polarstem“, kombinuojamas kartu su R3 gūžduobės sistema, suteikia pažangią klubo sąnario pakeitimo sistemą, kurios metu naudojama pilna mechaninė fiksacija. Tvirti komponentai ir VERILAST◊ technologija užtikrina ilgą endoprotezo sistemos tarnavimo laiką, atsparumą korozijai, alerginės reakcijos nebuvimą.

STIEBAS POLARSTEM

ODEP – „Ortopedijos duomenų vertinimo grupės“ (Jungtinė Karalystė) artroplastikos implantų vertinimo sistema. Reitingas yra pagrįstas turimos literatūros ir tyrimų rezultatais. Daugiau apie šio endoprotezo reitingą: https://www.odep.org.uk/product.aspx?pid=165

OXINIUM LYDINIO GALVUTĖ IR POLIETILENINIS INTARPAS XLPE: VERILAST◊

VERILAST◊ technologija – tai OXINIUM lydinio galvutė ir polietileno XLPE derinys. Patentuoto lydinio pagalba sujungiamos keramikos ir metalo stiprybės, tokios kaip nusidėvėjimo mažinimas ir stiprumas, atmetant keramikinių implantų silpnybes (ribotas implantavimo galimybes ir neatsparumą lūžiams), taip pat išvengiama galimo jautrumo metalui.

2020 metų Australijos endoprotezų registro duomenimis „Smith & Nephew“ kompanijos lydinys „Oxinium“ keramikizuoto metalo / modifikuoto polietileno kategorijoje užėmė aukščiausią poziciją (94,6 %), vertinant implanto išsilaikymo (16 metų laikotarpyje) lygį. 

KLUBO SĄNARIO TECHNOLOGIJA NR. 1

Lyginant su kitomis sąnarinių paviršių kombinacijomis, naudojant patentuotą lydinį „Oxinium“, kyla mažiausia rizika, jog 10 metų laikotarpyje bus reikalinga pakartotinė operacija.

ATSPARUMAS KOROZIJAI

Atlikti tyrimai parodė, jog „Oxinium“ technologija palieka mažiausiai nusidėvėjusios medžiagos dalelių. Taip pat yra mažiau toksiška ir nesukelia uždegimų.

NUSIDĖVĖJIMO LYGIS

Atlikus 45 milijonų (likęs judesių kiekis, įvertinus vidutinę gyvenimo trukmę) ciklų testą, rezultatai parodė minimalų VERILAST◊ paviršiaus nusidėvėjimą.

PUIKUS BIOLOGINIS SUDERINAMUMAS

Patentuotame „Oxinium“ lydinyje naudojamas sumažinitas nikelio kiekis, dėl to endoprotezas tinka net tiems pacientams, kurie yra jautrūs metalui.

KLUBO SĄNARIO TECHNOLOGIJA
NR. 1

ATSPARUMAS
KOROZIJAI

NUSIDĖVĖJIMO LYGIS

PUIKUS BIOLOGINIS SUDERINAMUMAS*

GŪŽDUOBĖ

 Gydytojas atliks Jūsų apžiūrą, įvertins klubo sąnarį ir aplinkinius kaulus (jų būklę bei nusidėvėjimo lygį) bei parinks implantavimui tinkamiausią gūžduobę: mechaninio fiksavimo R3 arba cementinio fiksavimo REFLECTION.

Hi

GŪŽDUOBĖ R3

Ar ši operacija Jums tinkama sužinosite pasikonsultavę su savo gydytoju.

Hi

GŪŽDUOBĖ REFLECTION

Ar ši operacija Jums tinkama sužinosite pasikonsultavę su savo gydytoju.

1. National Joint Registry, 17th Annual Report 2020, https://reports.njrcentre.org.uk/Portals/0/PDFdownloads/NJR%2017th%20Annual%20Report%202020.pdf
2. Australian Orthopaedic Association National Joint Replacement Registry, Annual Report 2020, https://aoanjrr.sahmri.com/documents/10180/689619/Hip%2C+Knee+%26+Shoulder+Arthroplasty+New/6a07a3b8-8767-06cf-9069-d165dc9baca7
3. Fisher, J. et al, Tribology of Alternative Bearings, CORR 453:25-34, 2006
4. A. Parikh, P. Hill, V. Pawar and J. Sprague, “Long-term simulator wear performance of an advanced bearing technology for THA,” Orthop Res Soc, San Antonio, TX, Jan 26-29, 2013, 1028
5. Hallab NJ, Anderson S, Stafford T, Glant T, Jacobs JJ. “Lymphocyte responses in patients with total hip arthroplasty.” J Orthop Res 2005; 232:384e91
6. Zardiackas, Lyle D., Kraay, Matthew J., Freese, Howard L, editors. Titanium, Niobium, Zirconium, and Tantalum for Medical and Surgical Applications ASTM special technical publication; 1471. Ann Arbor, MI: ASTM, Dec. 2005
7. Hallab, Nadim et al. Metal Sensitivity in Patients with Orthopaedic Implants, The Journal of Bone & Joint Surgery, Vol 83-A No. 3. March 2001 p428-436
8. ASTM International Standard Specification for Wrought Zirconium-2.5Niobium Alloy for Surgical Implant Applications (UNS R60901) Designation: F 2384 – 05 and Standard Specification for Cobalt-28 Chromium-6 Molybdenum Alloy Castings and Casting Alloy for Surgical Implants (UNS R30075): Designation: F 75 – 07
9. A. Parikh, M. Morrison and S. Jani, Wear testing of crosslinked and conventional UHMWPE against smooth and roughened femoral components, Orthop Res Soc, San Diego, CA, Feb 11-14, 2007, 0021
10. L. Herrera, J. Sweetgall, A. Essner and A. Wang, “Evaluation of sequentially crosslinked and annealed wear debris, World Biomater Cong, Amsterdam, May 28-Jun 1, 2008, 583
11. C. Schaerer, K. Mimnaugh, O. Popoola and J. Seebeck, “Wear of UHMWPE tibial inserts under simulated obese patient conditions,” Orthop Res Soc, New Orleans, LA, Feb 6-10, 2010, 2329
12. Biomet publication, FDA Cleared Claims for E1 Antioxidant Infused Technology”
13. Ref: DePuy Attune 510 K Document K101433 Dec 10, 2010
14. Ref: Smith & Nephew OR-07-176
15. Ref: Smith & Nephew OR-12-129
16. Australian Orthopaedic Association National Joint Replacement Registry Annual report. Adelaide: AOA; 2012
17. Parikh, P. Hill, V. Pawar and J. Sprague, “Long-term simulator wear performance of an advanced bearing technology for THA,” Orthop Res Soc, San Antonio, TX, Jan 26-29, 2013, 1028
18. Pawar V, Jones B, Sprague J, Salehi A, Hunter G. Acidic Fretting Tests of Oxidized Zr-2.5Nb, CoCr, and SS Femoral Heads, ASMI, 2004
19. Hallab NJ, Jacobs JJ. Biologic effects of implant debris. Bull NYU Hosp Jt Dis. 2009;67(2):182-8
20. Hallab NJ, McAllister H, Jacobs JJ, Pawar V. Zirconium-alloy and zirconium-oxide particles produce less toxicity and inflammatory cytokines than cobalt-alloy and titanium-alloy particles in vitro, in human osteoblasts, fibroblasts and macrophages. Annual Meeting of the Orthopaedic Research Society (ORS) San Francisco, CA 097, 2012
21. Pawar V, Jones B, Sprague J, Salehi A, Hunter G. Acidic Fretting Tests of Oxidized Zr-2.5Nb, CoCr, and SS Femoral Heads, ASMI, 2004

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt