PASAULYJE LYDERIAUJANTI KLUBO SĄNARIO KEITIMO SISTEMA

SU MINIMALIU POVEIKIU KAULUI

KLUBO SĄNARINIO PAVIRŠIAUS IMPLANTAS

Klubo sąnarinių paviršių artroplastija – tai unikali chirurginė procedūra, kai klubo komponentai (šlaunies galvutė ir gūžduobė) yra paprasčiausiai performuojami, o ne visai pakeičiami, kaip darant klasikinę klubo sąnario keitimo operaciją.

BIRMINGHAMO KLUBAS◊ (BHR◊) – pasaulyje lyderiaujanti klubo sąnario paviršiaus keitimo sistema, apimanti minimalų kaulo praradimą ir padedanti atstatyti prarastą klubo funkciją.

Gydytojas atliks Jūsų apžiūrą, įvertins kaulo kokybę ir šlaunikaulio galvos dydį bei nustatys ar esate tinkamas kandidatas tokio tipo operacijai.

KLUBO SĄNARINIO PAVIRŠIAUS KEITIMO SISTEMA
BIRMINGHAMO KLUBAS◊ (BHR◊)

PUIKŪS BHR◊ KLUBO
SISTEMOS REZULTATAI

MINIMALUS
POVEIKIS KAULUI

UNIKALŪS IR ILGAAMŽIŠKI
KOMPONENTAI

ATKURIAMA ANATOMINĖ
JUDESIŲ AMPLITUDĖ

PUIKŪS BHR◊ KLUBO SISTEMOS REZULTATAI

MINIMALUS POVEIKIS KAULUI

UNIKALŪS IR ILGAAMŽIŠKI KOMPONENTAI

ATKURIAMA ANATOMINĖ JUDESIŲ AMPLITUDĖ

ODEP – „Ortopedijos duomenų vertinimo grupės“ (Jungtinė Karalystė) artroplastikos implantų vertinimo sistema. Reitingas yra pagrįstas turimos literatūros ir tyrimų rezultatais. Daugiau apie šio endoprotezo reitingą: https://www.odep.org.uk/product.aspx?pid=167
BHR◊ – aukštos kokybės implantas, kuris ne tik išsaugo kaulą, suteikia puikią judesių amplitudę, bet ir užtikrina ilgą tarnavimo laiką. Tai yra puiki gydymo alternatyva fiziškai aktyviam asmeniui, kuriam reikalinga klubo operacija.
 

Vietoj viso klubo pakeitimo, BHR◊ pakeičia tik sąnario paviršių. Susidėvėjusi kremzlė ir pažeistas viršutinis kaulo sluoksnis yra pašalinamas, ir vietoj pašalinto sluoksnio uždengiamas patvarus, nesusidėvintis metalinis paviršius. Procedūros metu yra pakeičiama gūžduobė ir šlaunikaulio galvos paviršius.

BHR◊ klubo sąnarinių paviršių implantas suteikia vilties jaunesniems, aktyviems pacientams, kuriems per gyvenimą gali prireikti keleto operacijų. Išsaugant kaulą pradžioje apribojama būtinybė ateityje atlikti sudėtingas korekcines operacijas.

ODEP – „Ortopedijos duomenų vertinimo grupės“ (Jungtinė Karalystė) artroplastikos implantų vertinimo sistema. Reitingas yra pagrįstas turimos literatūros ir tyrimų rezultatais. Daugiau apie šio endoprotezo reitingą: https://www.odep.org.uk/product.aspx?pid=167

PUIKŪS BHR◊ KLUBO SISTEMOS REZULTATAI

 

BHR◊ klubas buvo pristatytas 1997 m. Iki šiol tai viena sėkmingiausių ir populiariausių pasaulyje tokio tipo (angl. „resurfacing“) klubo atnaujinimo sistemų. Pačiuose didžiausiuose BHR◊ klubo sistemos tyrimuose, kurie apima pacientų duomenis su daugiau nei 10 m. implantavimo rezultatais, nustatyta, kad vidutiniškai po 10 metų bendras klubo sistemos išlikimo procentas siekia daugiau nei 92.4 %.

 

Sąnarių registrų duomenys:

Australijos sąnarių endoprotezų registro (2020 m.) duomenimis nustatyta, jog po 10 metų bendras implanto išlikimo procentas siekia daugiau nei 93.6 %.

Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso, Šiaurės Airijos ir Meno salos) (2019 m.) duomenimis nustatyta, jog po 10 metų bendras implanto išlikimo procentas siekia daugiau nei 92.4 %.

UNIKALŪS KOMPONENTAI

 

BHR◊ galva ir gūžduobė yra pagaminti iš anglies pluošto turinčio kobalto chromo lydinio, turinčio vientisą struktūrą.

– Išorinis galvos paviršius: daugiausiai sferos formos bei poliruotas. Implanto galvos vidinė pusė yra iš anksto pritaikyta implantavimui ant esamos šlaunikaulio galvos, kuri tvirtinama su kauliniu cementu. Įkaltas stiebelis padeda nustatyti teisingą galvos padėtį ir centruoti pagal šlaunikaulio kaklo ašį.

– Gūžduobės komponentas: daugiausia sferos formos ir poliruotas, su plazmos būdu padengtu sluoksniu ant kobalto chromo lydinio, greitesniam įaugimui į kaulą (vykstančio per pirmas 12-a savaičių). Pradinė gūžduobės komponento fiksacija yra pasiekiama frezuojant pačią gūžduobę (apie 2 mm).

METALINIO PAVIRŠIAUS PANAUDOJIMAS

 

Anksčiau daug sąnarinių paviršių atnaujinimo komponentų buvo gaminami iš plastiko, kuris greitai susidėvėdavo. Tuo tarpu BHR◊ implantas yra gaminamas tik iš metalo, todėl visi sujungimai yra tik metaliniai, o ne metaliniai ir plastikiniai.

Plastikas yra puiki medžiaga, tačiau jis yra minkštas. Kai metalas ir plastikas trinasi vienas į kitą nutrinamos mikroskopinės plastiko dalelės. Kai tai vyksta ne žmogaus kūne, tai nėra nieko baisaus. Tačiau būdamos klubo sąnaryje, mikroskopinės plastiko dalelės arba lūženos gali sukelti osteolizę. Osteolizė yra liga, kai kūnas ardo plastikines nuolaužas, o taip pat ir žmogaus audinius aplink tą plastikinę dalį ir visą implantą. Toks audinio praradimas gali atpalaiduoti implantą, o tai gali sukelti skausmą ir prastą implanto funkcionavimą, ko pasekoje gali tekti atlikti revizinę operaciją.

AKTYVESNIS GYVENIMAS PO OPERACIJOS

 

BHR◊ sąnarinio paviršiaus implantas leidžia didesnę klubo apkrovą nei įprastinis klubo sąnario protezas, todėl po operacijos galimas didesnis fizinis aktyvumas.

Keičiant visą klubo sąnarį, didelio aktyvumo atveju atsiranda implanto išlaisvėjimo rizika. Dėl šios priežasties chirurgai riboja pacientų aktyvią veiklą (tokią kaip tenisas ar ilgi pasivaikščiojimai). Po BHR◊ klubo operacijos pacientas gali sugrįžti prie ankstesnės fizinės veiklos. Žinoma, besilaikant apie metus trunkančio reabilitacijos režimo (kol organizmas gyja ir atsistato kaulas, prisitaikydamas prie imlanto).

 1. National Joint Registry, 17th Annual Report 2020, https://reports.njrcentre.org.uk/Portals/0/PDFdownloads/NJR%2017th%20Annual%20Report%202020.pdf
2. Australian Orthopaedic Association National Joint Replacement Registry, Annual Report 2020, https://aoanjrr.sahmri.com/documents/10180/689619/Hip%2C+Knee+%26+Shoulder+Arthroplasty+New/6a07a3b8-8767-06cf-9069-d165dc9baca7
3. Hallab NJ, Anderson S, Stafford T, Glant T, Jacobs JJ. “Lymphocyte responses in patients with total hip arthroplasty.” J Orthop Res 2005; 232:384e91.
4. Hallab, Nadim et al. Metal Sensitivity in Patients with Orthopaedic Implants, The Journal of Bone & Joint Surgery, Vol 83-A No. 3. March 2001 p428-436
5. A. Parikh, M. Morrison and S. Jani, Wear testing of crosslinked and conventional UHMWPE against smooth and roughened femoral components, Orthop Res Soc, San Diego, CA, Feb 11-14, 2007, 0021.
6. L. Herrera, J. Sweetgall, A. Essner and A. Wang, “Evaluation of sequentially crosslinked and annealed wear debris, World Biomater Cong, Amsterdam, May 28-Jun 1, 2008, 583.
7. C. Schaerer, K. Mimnaugh, O. Popoola and J. Seebeck, “Wear of UHMWPE tibial inserts under simulated obese patient conditions,” Orthop Res Soc, New Orleans, LA, Feb 6-10, 2010, 2329.
8. Biomet publication, FDA Cleared Claims for E1 Antioxidant Infused Technology”
9. Ref: DePuy Attune 510 K Document K101433 Dec 10, 2010
10. Australian Orthopaedic Association National Joint Replacement Registry Annual report. Adelaide: AOA; 2012.
11. Parikh, P. Hill, V. Pawar and J. Sprague, “Long-term simulator wear performance of an advanced bearing technology for THA,” Orthop Res Soc, San Antonio, TX, Jan 26-29, 2013, 1028.
12. Hallab NJ, Jacobs JJ. Biologic effects of implant debris. Bull NYU Hosp Jt Dis. 2009;67(2):182-8.

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis:

+370 46 400002

+370 655 52672

info@osteca.lt